Biomasa: brykiet drzewny, pellet, drewno – odnawialne źródła energii

Biomasa: brykiet drzewny, pellet, drewno – odnawialne źródła energii

PPHU ANBET oferuje biomasę w postaci brykietu drzewnego, pelletów oraz drewna kominkowego i rozpałkowego. Spalanie różnego rodzaju biomasy – brykietów drzewnych, pelletu, drewna czy pestek lub słomy – jest bardzo tanią, a jednocześnie ekologiczną metodą pozyskiwania ciepła. Drewno i jego pochodne pozyskiwanie ze ścinek, specjalnych plantacji czy fragmentów niezdatnych do innego użytku ma wysoką kaloryczność i dobrze wysuszone lub przygotowane w formie brykietów, czy pelletu świetnie nadaje się na cele energetyczne. Wykorzystywanie biomasy jest przyjazne środowisku naturalnemu, ponieważ czerpie zasoby z odnawialnego źródła energii (OZE), a samo spalanie nie powoduje dodatkowej emisji CO2, zachowując zerowy bilans dwutlenku węgla.

Brykiet drzewny i pellet – optymalne i ekologiczne wykorzystanie drewna

Brykiety drzewne i pellet są produkowane z drewna, które nie nadaje się już do innego wykorzystania. Są więc nie tylko znakomitym materiałem opałowym, ale też przyczyniają się do ochrony środowiska, pozwalając na wykorzystanie odpadów przemysłu drzewnego: niewykorzystywanych w tartakach fragmentów pni, gałęzi, ścinek, wiórów czy trocin. Do wytwarzania brykietów drzewnych i pelletu wykorzystuje się też często specjalnie hodowane rośliny energetyczne, np. specjalne odmiany wierzby czy topoli.

Brykiet drzewny i pellet mają wysoką kaloryczność, podobnie jak inne rodzaje biomasy. W przypadku pelletu może ona sięgać nawet około 19 MJ/kg, co przy niskiej wilgotności zapewnianej dzięki technologii produkcji i małej zawartości popiołu czyni z niego bardzo wydajne źródło ciepła. Spalanie brykietów i pelletu może być bardzo ekologiczne, ponieważ w jego efekcie powstaje znikoma ilość związków siarki i niewiele tlenków azotu.

Zarówno brykiety drzewne, jak i pellet są bardzo wygodne w użyciu. Dzięki zestaleniu pod dużym ciśnieniem w regularne kostki czy walce nie kruszą się, można je łatwo transportować i wykorzystywać w kotłowni bez obawy przed zanieczyszczeniem pomieszczeń. Pellet drzewny bardzo dobrze sprawdza się w kotłach z podajnikami automatycznymi, dzięki czemu jest paliwem przyjaznym dla użytkownika. W przypadku kotłów wyposażonych w duże pojemniki zapas pelletu można uzupełniać bardzo rzadko, co sprawia, że wizyty w kotłowni można ograniczyć do minimum.

Drewno kominkowe, rozpałkowe oraz opałowe

PPHU ANBET proponuje swoim klientom drewno kominkowe, rozpałkowe oraz opałowe, dostępne także w wygodnej do transportu formie układanego na palecie. Drewno o odpowiedniej niskiej wilgotności, na poziomie około 10–20%, jest stosunkowo tanim materiałem opałowym, który może być wykorzystany do efektywnego pozyskiwania energii, nie powodując jednocześnie emisji szkodliwych substancji do atmosfery. Jednym z warunków dobrego wykorzystania energetycznego drewna kominkowego czy opałowego jest zapewnienie górnego spalania, które gwarantuje właściwą, wysoką temperaturę w palenisku oraz dobre dopalanie gazów.

Firma ANBET dostarcza najwyższej jakości drewno kominkowe w bardzo korzystnych cenach. Oferujemy drewno dębowe, które dzięki wysokiej gęstości charakteryzuje się dużą kalorycznością, która pozwala na uzyskanie wyższej ilości energii z jednostki masy niż w przypadku innych gatunków. Proponujemy naszym klientom również drewno z brzozy, która ma dobrą kaloryczność oraz stosunkowo mało kory. Zaletą drewna kominkowego pozyskiwanego z brzozy jest to, że szybko schnie oraz łatwo porąbać je na mniejsze kawałki.

Brykiet i Pellet:

Pellet polski workowany po 15kg

Pellet

   

Cena za tonę: 1040 zł


Brykiet drzewny (kostka RUF) dąb

Brykiet

Cena za opakowanie ( 12kg) 9,00zł


Brykiet PINY KEY dąb

pini 2pini 3Pini

Cena za tonę: brak towaru