Omawiamy główne zalety brykietu drzewnego

Omawiamy główne zalety brykietu drzewnego

Najogólniej rzecz ujmując, mianem brykietu drzewnego określa się rodzaj ekologicznego paliwa, do którego wytwarzania, wykorzystywane są odpady drzewne, jak np. trociny. W procesie produkcji nie używa się żadnych klejów, ani ulepszaczy. Do największych zalet tego rozwiązania zaliczyć należy łatwą dostępność – brykiet można bez problemu kupić w składach materiałów opałowych oraz większości super- i hipermarketów. Przedstawiamy główne zalety i wady brykietu kominkowego. Zapraszamy do uważnej lektury.

Zalety

Oczywiście łatwa dostępność nie jest jedyną zaletą brykietu drzewnego. Tego typu produkt charakteryzuje się dużą uniwersalnością: można nim palić nie tylko w kominkach, ale również piecach czy kotłach C.O. Brykiet drzewny sprzedawany jest najczęściej w poręcznych opakowaniach, umożliwiających wygodne przewiezienie produktu ze sklepu do domu. Ponadto bardzo łatwo się go magazynuje – ponieważ nie brudzi, można go ułożyć w dowolnym, wybranym przez siebie miejscu  w domu, np. pod ścianą.

Ekologia przede wszystkim

Mówiąc o zaletach brykietu drzewnego nie sposób nie wspomnieć również o jego proekologicznych właściwościach. Ponieważ w trakcie jego produkcji nie używa się klejów, ani ulepszaczy to spalając się nie wytwarza dymu, który mógłby zanieczyścić pobliską okolicę. Ponadto, dobrej jakości brykiet drzewny, nie brudzi kominka, ani przewodu kominowego.

Wady

Niestety, na rynku znaleźć można obecnie brykiet, który wyprodukowany został nie z wiór i trocin, a płyt MDF. Tego typu produkty charakteryzują się o wiele gorszym spalaniem, brudzą komin oraz zanieczyszczają okolicę. Mając to na uwadze, warto zadbać, aby brykiet drzewny kupować wyłącznie od sprawdzonych dostawców. Należy również sprawdzać, czy wybrany przez nas produkt nie jest zawilgocony na wskutek złego przechowywania. Do wad brykietu zaliczyć należy również stosunkowo wysoką cenę, zwłaszcza w porównaniu z ceną drewna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *